Dziennik Gazeta Prawana logo

Kiedy można wystąpić o wszczęcie postępowania naprawczego

21 października 2009

Postępowanie naprawcze pozwala uniknąć zlikwidowania firmy i prowadzone jest w celu przywrócenia przedsiębiorcy zdolności konkurowania na rynku. Przedsiębiorca nadal sam prowadzi firmę, a nadzorca sądowy kontroluje jego czynności.

Aby uniknąć upadłości i przeprowadzić postępowanie naprawcze, przedsiębiorca ma dwie możliwości działania. W sądzie gospodarczym, w wydziale do spraw upadłościowych właściwego miejscowo dla zakładu głównego przedsiębiorstwa dłużnika, złożyć oświadczenie o wszczęciu postępowania naprawczego z dołączonym do niego planem naprawczym lub występując o wszczęcie postępowania upadłościowego, złożyć jednocześnie wniosek w tym samym piśmie procesowym o zmianę sposobu prowadzenia postępowania na naprawcze.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.