Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Kurator w EuRoPol Gazie

27 czerwca 2018

Paliwa

Warszawski sąd rejonowy ustanowił na wniosek Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Gas Trading kuratora w spółce EuRoPol Gaz. Został nim adwokat Piotr Sadownik - poinformowało PGNiG. Zadaniem kuratora będzie teraz m.in. niezwłoczne doprowadzenie do uzupełnienia składu zarządu spółki.

Blisko trzy tygodnie temu prezes oraz jeden z wiceprezesów EuRoPol Gazu złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk. Z powodu postawy przedstawicieli rosyjskiego akcjonariusza - Gazpromu, którzy nie chcieli wziąć udziału w obradach, nie odbyło się ani posiedzenie rady nadzorczej spółki, ani jej dwa walne zgromadzenia (zwołane na 8 i 12 listopada). W efekcie skład zarządu EuRoPol Gazu nie został do tej pory uzupełniony.

Koncerny gazowe z Polski i Rosji posiadają po 48 proc. udziałów w EuRoPol Gazie. Do Gas Trading należą pozostałe 4 proc. akcji operatora polskiej części gazociągu jamalskiego.

Bartłomiej Mayer

bartlomiej.mayer@infor.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.