Dziennik Gazeta Prawana logo

Co po decyzji prezesa UOKiK w sprawie T-Mobile

Niedawna decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu kary na T-Mobile ma duże znaczenie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zawierają z klientami umowy na świadczenie usług, w tym telekomunikacyjnych. Przypomnijmy, że 30 grudnia 2015 r. prezes UOKiK uznał, że operator T-Mobile Polska niezgodnie z przepisami zmienił wysokość abonamentu, przez co naruszył zbiorowe interesy konsumentów. Główny zarzut UOKiK: treść zawartych z abonentami umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych nie dawała podstawy do dokonania takiej zmiany, gdyż nie zawierały stosownej klauzuli modyfikacyjnej. W ten sposób operator wprowadził klientów w błąd. Ponadto - jako że jednostronna zmiana warunków umowy dotyczyła istotnych jej elementów - T-Mobile naruszał również dobre obyczaje.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.