Jest potwierdzenie. Firmy nie muszą kupować terminali płatniczych
Polski Ład nałożył na podatnik ó w obowiązek przyjmowania płatności bezgot ó wkowych, ale nie znaczy to, że sprzedawcy muszą mieć terminale płatnicze. Wystarczy udostępnić konto do przelewu lub BLIK - napisano na rządowym portalu biznes.gov.pl.
Tym samym potwierdzono naszą informację, że nowy obowiązek nie oznacza konieczności zakupu terminali. Poinformowaliśmy o tym już w grudniu ub.r. w artykule „Firmy nie muszą mieć terminali płatniczych” (DGP nr 235/2021).
Ma to związek z obowiązującym od 1 stycznia 2022 r. nowym wymogiem nałożonym na sprzedawców. Muszą oni umożliwić klientom zapłatę w formie bezgotówkowej za pomocą „instrumentu płatniczego”. To element Polskiego Ładu, który ma promować płatności bezgotówkowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.