Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Prawo europejskie

Cudzy znak towarowy nie zmyli niszowego klienta

14 września 2021
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Oznaczenie nie wprowadzi w błąd konsument ó w, kt ó rzy są dobrze zaznajomieni z relatywnie podobnym znakiem towarowym zarejestrowanym przez innego przedsiębiorcę - uznał Sąd Unii Europejskiej.

Sprawa dotyczyła złożonego w 2017 r. przez obywatela Szkocji wniosku o rejestrację znaku towarowego Unii Europejskiej - GT RACING. Towary i usługi, względem których wniesiono o rejestrację, należały do klasy 18, zawierającej m.in. torby, portfele czy walizki.

Brytyjski oddział japońskiej firmy Sony Interactive Entertainment zgłosił sprzeciw. Argumentował, że zgłoszony znak koliduje aż z sześcioma oznaczeniami należącymi do Sony, a związanymi z wydawaną od 1997 r. popularną serią komputerowych gier wyścigowych Gran Turismo. Zastrzeżenia budziła przede wszystkim kolizja z oznaczeniem GT (pisanym kursywą i wyboldowaną czcionką), zarejestrowanym nie tylko dla gier komputerowych (klasy 9 i 28), ale również dla nadruków i materiałów piśmiennych (klasa 16). Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej nie uznał sprzeciwu Sony za zasadny. Skarga na urząd trafiła więc do Sądu UE.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.