Dziennik Gazeta Prawana logo

Wcześniejsze emerytury do 2032 roku

6 maja 2009

Jeszcze w 2009 roku pierwsi nauczyciele, którzy nie nabyli prawa do wcześniejszej emerytury do 31 grudnia 2008 r., będą mogli skorzystać ze świadczeń kompensacyjnych. Prawo do nich będą mieć nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni zatrudnieni w publicznych przedszkolach oraz szkołach publicznych i niepublicznych. Dodatkowo z takiego prawa będą korzystać nauczyciele zatrudnieni w placówkach szkolenia ustawicznego. Osoby, które na podstawie nowej ustawy będą uzyskiwać prawo do świadczeń kompensacyjnych, będą musiały legitymować się trzydziestoletnim okresem składkowym i nieskładkowym, w tym 20 lat pracy w szkołach lub przedszkolach w wymiarze co najmniej? obowiązkowego wymiaru zajęć. Prawo do świadczeń kompensacyjnych nie będzie mogło być przyznawane bez względu na wiek.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.