Trzeba wystąpić z wnioskiem do prezesa URE
Właściciel sieci lub instalacji, posiadający koncesję na wykonywanie działalności z jej wykorzystaniem, może samodzielnie pełnić obowiązki operatora lub też powierzyć ich wykonywanie przedsiębiorstwu energetycznemu posiadającemu stosowną koncesję.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wydał 16 kwietnia 2010 r. komunikat (nr 6/2010) w sprawie wyznaczania operatorów systemów dla każdej sieci lub instalacji. Jak podkreślono m.in. w komunikacie, właściciel sieci lub instalacji, posiadający koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej z wykorzystaniem tej sieci lub instalacji, może samodzielnie pełnić obowiązki operatora lub też powierzyć ich wykonywanie, na podstawie umowy, przedsiębiorstwu energetycznemu posiadającemu stosowną koncesję (zależnie od rodzaju wykonywanej działalności koncesjonowanej).
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.