Dziennik Gazeta Prawana logo

Trzeba wystąpić z wnioskiem do prezesa URE

1 lipca 2018

Właściciel sieci lub instalacji, posiadający koncesję na wykonywanie działalności z jej wykorzystaniem, może samodzielnie pełnić obowiązki operatora lub też powierzyć ich wykonywanie przedsiębiorstwu energetycznemu posiadającemu stosowną koncesję.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wydał 16 kwietnia 2010 r. komunikat (nr 6/2010) w sprawie wyznaczania operatorów systemów dla każdej sieci lub instalacji. Jak podkreślono m.in. w komunikacie, właściciel sieci lub instalacji, posiadający koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej z wykorzystaniem tej sieci lub instalacji, może samodzielnie pełnić obowiązki operatora lub też powierzyć ich wykonywanie, na podstawie umowy, przedsiębiorstwu energetycznemu posiadającemu stosowną koncesję (zależnie od rodzaju wykonywanej działalności koncesjonowanej).

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.