Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowe zasady opłat za przyłączenie do sieci ciepłowniczej

10 listopada 2011

Zgodnie z prawem unijnym zakazana jest wszelka dyskryminacja, zatem i taka, która polega na odmiennym traktowaniu podmiotów przyłączanych do sieci ciepłowniczej przed 31 grudnia 2016 r. oraz po tej dacie

Nowelizacja prawa energetycznego wchodzi w życie w roku 2012 r. w dwóch grupach przepisów. Od 1 stycznia 2012 r. zaczynają obowiązywać regulacje na temat obowiązku informowania odbiorcy przez przedsiębiorstwo sprzedające energię elektryczną o ilości zużytej energii elektrycznej w poprzednim roku oraz o miejscu, w którym są dostępne informacje o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej dla danej grupy przyłączeniowej odbiorców, środkach poprawy efektywności energetycznej oraz charakterystykach technicznych efektywnych energetycznie urządzeń. Nadto od 1 stycznia 2012 r. gminy otrzymały nowe zadania własne. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe mają planować i organizować racjonalizację zużycia energii i promocję rozwiązań zmniejszających zużycie energii na swoich obszarach.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.