Dziennik Gazeta Prawana logo

Właściciel z karą bez ostrzeżenia

2 lipca 2018

Brak informacji o niskim lub zerowym stanie konta był główną przyczyną anulowania kar za nieopłacenie e-myta. Tymczasem operator systemu viaTOLL wciąż nie może się zdecydować, czy taką wiadomość wysyłać, czy nie

Przeniesienie odpowiedzialności administracyjnej za większość naruszeń obowiązku opłacenia e-myta z kierującego pojazdem na właściciela lub posiadacza, to jedna z najistotniejszych planowanych zmian w systemie viaTOLL. Najczęściej uiszczanie opłaty elektronicznej spoczywa na pracodawcy, a skoro tak, to on powinien podlegać sankcji administracyjnej za niedopełnienie tego obowiązku. Za przejazd drogą płatną bez środków na koncie lub bez urządzenia viaBOX do elektronicznego płacenia, ustawa przewiduje grzywnę w wysokości 3 tys. zł.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.