Trybunał Konstytucyjny zajmie się prawami jazdy
Wymiana dokumentów bezterminowych na nowe - ważne przez 15 lat - narusza ustawę zasadniczą. Tak uważają senatorowie. Dlatego skarżą do TK przepisy o kierujących pojazdami
Do 18 stycznia prawa jazdy (z wyjątkiem kat. zawodowych C i D) były wydawane bezterminowo. Po wejściu w życie nowej ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2011 r. nr 30, poz. 151 ze zm.) kierowcy otrzymują je na na 15 lat. Dokumenty wydane przed 18 stycznia także stracą swój bezterminowy charakter, a ich posiadacze będą je musieli wymienić na nowe w latach 2028-2033. Między innymi dlatego grupa senatorów Prawa i Sprawiedliwości (oraz dwóch z Solidarnej Polski i jeden z Polskiego Stronnictwa Ludowego) złożyła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie pod względem zgodności z ustawą zasadniczą niektórych przepisów ustawy.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.