Pakunki na regałach wskazują, że rozpoczęto użytkowanie magazynu
Wybudowałem magazyn przy zakładzie produkującym zabawki. Powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego wymierzył mi karę za nielegalne rozpoczęcie korzystania z niego przed uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na jego użytkowanie. Nie zgadzam się z tym. Zwłaszcza że kontrolerzy uznali za dowód na korzystanie to, iż na półkach ustawione były pakunki. Tymczasem zostały one ustawione podczas szkolenia operatorów wózków, które zorganizowałem w ramach przygotowań do oddania obiektu do użytkowania. Czy w tej sytuacji nałożenie kary było uzasadnione?
Z okoliczności przedstawionych przez czytelnika wynika, że kara jest uzasadniona. Trudno bowiem byłoby mu udowodnić twierdzenie, że ustawienie regałów i umieszczenie na nich pakunków spowodowane zostało przez pracowników szkolonych w operacji wózkami widłowymi. Organ nadzoru, a także sąd raczej nie uznałyby za prawdopodobne, aby w ramach czynności szkoleniowych można było zapełnić regały towarem i pakunków tych następnie nie zdejmować.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.