Kontrola abonamentu RTV w firmie możliwa bez uprzedzenia
PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane - weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.
Naruszenie obowiązków wiąże się z surowymi sankcjami finansowymi. W razie stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika RTV kontrolerzy mogą nałożyć karną opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznego abonamentu za każdy z nich. I nie ma tu mowy o miarkowaniu kary. Zatem jeśli właściciel hotelu miał 100 niezarejestrowanych telewizorów, to opłaty karne wyniosą w sumie 68,1 tys. zł. Oprócz tego przedsiębiorca musi uiszczać daniny bieżące od dnia, od którego stwierdzono używanie niezarejestrowanego odbiornika.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.