Dziennik Gazeta Prawana logo

Wykazywanie umów najmu w sprawozdaniu

6 lutego 2012

Najemcy, którzy zawarli umowę na czas nieoznaczony, wykazują jako koszt danego okresu w rachunku zysków i strat łączne opłaty z tytułu najmu

Podmioty korzystające przy prowadzeniu swojej działalności z umów najmu i dzierżawy mogą je ewidencjonować w księgach rachunkowych na podstawie wskazówek Komitetu Standardów Rachunkowości. Zostały one zawarte w znowelizowanym krajowym standardzie rachunkowości nr 5 - Leasing, najem i dzierżawa, który został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z 30 grudnia 2011 r. nr 9, poz. 52. Nowe rozwiązania stosuje się po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczęty w 2012 r. Nie ma jednak przeszkód do wcześniejszego ich zastosowania.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.