Dziennik Gazeta Prawana logo

Sprawozdanie śródroczne – obowiązkowe ujawnienia, zmiany i dobre praktyki

Część podmiotów ma obowiązek przygotowania raportów śródrocznych, inne robią to dobrowolnie dla celów wewnętrznych. Do 30 września 2025 r. jednostki muszą opublikować półroczne raporty finansowe za I półrocze. To dobry moment, aby przypomnieć, jakie obowiązki zostały nałożone przez nowe przepisy z czerwca br. i jakie dodatkowe wyzwania praktyczne czekają sprawozdawców.

Obowiązek przygotowania raportów śródrocznych został na nowo uregulowany w rozporządzeniu ministra finansów z 6 czerwca 2025 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (dalej: rozporządzenie z 2025 r.). Zgodnie z jego par. 61 emitenci mają obowiązek przekazywać nie tylko raporty roczne, lecz także raporty kwartalne i półroczne.

Pozostało 99% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.