Dziennik Gazeta Prawana logo

Księgowi dostaną certyfikat

15 kwietnia 2009

Już niedługo księgowi będą mogli składać dokumenty o wydanie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska podpisała bowiem rozporządzenie w tym zakresie. Nowe przepisy określą dokładne wymagania co do składanej do resortu dokumentacji. Po raz pierwszy zostanie podany wzór wniosku o wydanie certyfikatu. Ponadto kandydaci muszą też pamiętać, że nie będzie już wystarczające dołączenie do dokumentów oświadczenia o niekaralności. Zgodnie z nowymi wymogami będzie trzeba przedstawić informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz za nieprzestrzeganie ustawy o rachunkowości. Informacja ta będzie musiała być opatrzona datą nie wcześniejszą niż 30 dni przed złożeniem wniosku.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.