Pożegnanie z Łaskim
W ubiegły wtorek zmarł w Wiedniu prof. Kazimierz Łaski. Guru młodego pokolenia polskich krytyków neoliberalizmu. Gdy w 2013 r. zaczął prowadzić (razem z Jerzym Osiatyńskim) seminaria ekonomiczne w Instytucie Studiów Zaawansowanych Krytyki Politycznej, był już po dziewięćdziesiątce. Ale sędziwy wiek tylko wzmacniał efekt świeżości tego, co opowiadał o gospodarce. Sekret polegał na tym, że jego przekaz świetnie trafiał w swój czas. Okres pokryzysowego poszukiwania nowych idei ekonomicznych. I tak pod koniec długiego życia prof. Łaski w sposób dość niespodziewany (pewnie także dla siebie samego) stał się kimś w rodzaju mentora dla młodszego pokolenia polskich krytyków neoliberalnego dogmatu.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.