Batalia o lekomaty nabrała rumieńców. Firmy idą na wojnę z GIF
Inspekcja farmaceutyczna już od kilku lat nie zgadza się na sprzedaż leków bez recepty w automatach vendingowych. A jednak przedsiębiorcy zdecydowali się na konfrontację z urzędem: toruńska firma Automnia uruchomiła już kilka urządzeń tego typu i zapowiada setki kolejnych maszyn do końca roku. Na polski rynek ostrzy sobie zęby też włoski producent tego typu urządzeń. Oba podmioty przekonują, że lekomaty są dużo bardziej technicznie zaawansowane niż te automaty, w których oferuje się przekąski, i zapewniają większe bezpieczeństwo pacjentom. W odpowiedzi urząd grozi firmom podjęciem działań. Zapowiada się zatem wojna o lekomaty. © ℗ C3
JAS
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.