Dziennik Gazeta Prawana logo

Fizjoterapeuci wrócą do protestu

26 stycznia 2020

Bez porozumienia zakończyło się piątkowe spotkanie fizjoterapeutów i diagnostów z przedstawicielami resortu zdrowia i NFZ. – Doszliśmy do ściany – podsumował Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Jak dodaje, wciąż ok. 30–40 proc. fizjoterapeutów nie dostało obiecanych podwyżek. W podobnej sytuacji są diagności laboratoryjni. Podkreśla, że ci dyrektorzy, którzy chcieli podwyższyć wynagrodzenia, zrobili to. Tych, którzy nie chcą, nie ma jak zmusić. Środki na ten cel bowiem nie są przekazywane odrębnym strumieniem – szefowie lecznic mieli wygospodarować ze swoich budżetów, zwiększanych w zeszłym roku m.in. z przeznaczeniem na ten cel.

Pozostało 85% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.