Dziennik Gazeta Prawana logo

Restauratorzy żałują pieniędzy na palarnie

29 czerwca 2018

Koniec z kłębami dymu w miejscach publicznych - od dziś obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, między innymi w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Nowe przepisy zezwalają na wyodrębnienie palarni, lecz mało który właściciel lokalu chce z nich skorzystać. Polska podpisała Ramową konwencję Światowej Organizacji Zdrowia o ograniczeniu użycia tytoniu, którą ma przyjąć do 2012 r. - A to oznacza, że można się spodziewać kolejnej nowelizacji ustawy, która wprowadzi całkowity zakaz palenia i konieczność likwidacji palarni - mówi Sabina Bryś ze stowarzyszenia Manko, twórcy kampanii społecznej PolskaBezDymu.pl

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.