Orkiestra lepsza niż ministerstwo
NFZ przeznaczył na zakup pomp insulinowych dla osób do 18 roku życia ponad 13 mln zł. Mimo to brakuje ich nawet dla dzieci, którym wcześniej sprzęt zapewniała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Polska jest pierwszym krajem, w którym dzięki działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy leczenie dzieci do dziesiątego roku życia za pomocą pomp insulinowych jest powszechne. WOŚP prowadziła od 2001 roku Ogólnopolski program leczenia pompami insulinowymi dzieci z cukrzycą, dzięki któremu zakupiono do tej pory ponad 3 tys. pomp insulinowych. Z początkiem 2009 roku Narodowy Fundusz Zdrowia zaczął finansować zakupy pomp insulinowych dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.