Leczenie z opinią nefrologa
PROJEKT - Pacjent po przeszczepie będzie mógł pojechać do sanatorium dopiero po upływie 6 miesięcy od wykonania zabiegu.
Nie każdy chory kwalifikuje się do leczenia uzdrowiskowego. Przeciwskazania określa minister zdrowia. Resort przygotował projekt rozporządzenia w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Trafił on do konsultacji społecznych.
Projekt wprowadza dodatkowe wymagania dla trzech grup pacjentów - po przeszczepach, z zaburzeniami psychicznymi oraz dializowanych. Chcąc wyjechać do uzdrowiska, trzeba przedstawić opinie odpowiedniego specjalisty. W przypadku osób dializowanych, oprócz opinii nefrologa, konieczne będzie również udokumentowanie możliwości odbywania dializoterapii w czasie pobytu w uzdrowisku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu