Lekarze przywaleni fakturową biurokracją
Służba zdrowia
Po pierwszym lipca zmieniły się zasady rozliczania wydatków na leki z NFZ w chemioterapii oraz programach lekowych. Fakt podania leku choremu powinien zostać odnotowany w systemie przeznaczonym do rozliczeń z funduszem. Jednym z elementów zgłoszenia jest numer faktury, na podstawie której lek został zakupiony. Inaczej NFZ nie zwróci za niego pieniędzy. Problem w tym, że wymóg jest, ale wiele szpitali nie może go zrealizować. Powód? W oprogramowaniu nie mają odpowiedniej zakładki do wpisywania numerów faktur. W związku z tym lekarze zapisują wszystkie numery ręcznie do zeszytów. - Podczas dwóch tygodni zgromadziłam już kilkaset takich pozycji, nie mam pojęcia, kto będzie potem to wszystko wprowadzał do systemu - żali się jedna z lekarek z Białegostoku. Jej zdaniem to kolejny absurdalny biurokratyczny wymóg.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.