Lekarze chcą komputerów
Za nowy sprzęt wykorzystywany do pracy w systemie e-zdrowie powinno zapłacić państwo - uważają lekarze
Prowadzenie internetowych kont pacjentów, recepty wypełniane drogą elektroniczną czy też platformy gromadzące dane medyczne - jeszcze nie weszły w życie, a już budzą kontrowersje. Lekarze twierdzą, że wprowadzenie platformy e-zdrowie wymusi zakup nowego sprzętu. - Koszty te powinny być pokryte w ramach wdrażania Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) - tłumaczy prezes naczelnej rady lekarskiej Maciej Hamankiewicz.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.