Dziennik Gazeta Prawana logo

NFZ szuka miliona dla pacjentów

28 czerwca 2018

Plan B przewiduje, że wszyscy, którzy leczyli się na podstawie dyrektywy transgranicznej, odzyskają pieniądze

Ponad miliona złotych żądają od NFZ chorzy, którzy leczyli się za granicą. Ministerstwo Zdrowia do tej pory konsekwentnie odmawiało zwrotu kosztów. Po przegranych w sądach pracuje jednak nad planem B. Zakłada on, że wszyscy, którzy leczyli się na podstawie dyrektywy transgranicznej, odzyskają pieniądze. Jak się dowiedzieliśmy, umożliwić to ma rozważana poprawka do ustawy wdrażającej dyrektywę, nad którą toczą się prace w Sejmie. Na razie przepisy implementujące unijne prawo do polskich warunków nie zostały wprowadzone.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.