NFZ szuka miliona dla pacjentów
Plan B przewiduje, że wszyscy, którzy leczyli się na podstawie dyrektywy transgranicznej, odzyskają pieniądze
Ponad miliona złotych żądają od NFZ chorzy, którzy leczyli się za granicą. Ministerstwo Zdrowia do tej pory konsekwentnie odmawiało zwrotu kosztów. Po przegranych w sądach pracuje jednak nad planem B. Zakłada on, że wszyscy, którzy leczyli się na podstawie dyrektywy transgranicznej, odzyskają pieniądze. Jak się dowiedzieliśmy, umożliwić to ma rozważana poprawka do ustawy wdrażającej dyrektywę, nad którą toczą się prace w Sejmie. Na razie przepisy implementujące unijne prawo do polskich warunków nie zostały wprowadzone.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.