Służba zdrowia: dość głodowych pensji
WYNAGRODZENIA Pielęgniarki otworzyły puszkę Pandory. Teraz młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Wspólnie domagają się podwyżek
Pierwsze ostrzeżenie przed nami. W sobotę na ulicę wyjdą rezydenci, czyli młodzi lekarze rozpoczynający specjalizację. - Zarabiamy mniej niż zbieracze truskawek w Anglii - mówi Damian Patecki z Porozumienia Rezydentów, które od kilku miesięcy aktywnie walczy o lepsze warunki pracy dla młodych lekarzy. Ich pensje wynoszą od wielu lat ok. 2 tys. zł na rękę. - Z tego musimy pokrywać koszty wyjazdów i dodatkowych szkoleń. Nie wystarcza na życie - uważa Patecki. Podobnie jest w innych grupach szarego personelu. Technicy laboratoryjni zarabiają między 1,9 a 2,5 tys. zł brutto. Ratownicy otrzymują od 6 do 35 zł za godzinę pracy.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.