NFZ oszczędnie wdraża nowy model opieki psychiatrycznej
Po kilku latach prac resort zdrowia uruchamia leczenie w środowisku pacjenta. Pilotaż ruszy 1 lipca i potrwa trzy lata
29 ośrodków, które się do niego zakwalifikowały i stworzą sieć centrów zdrowia psychicznego, będzie testować rewolucyjne rozwiązania: zamiast zamkniętego leczenia szpitalnego pacjenci mają kurować się w swoim środowisku - częściowo w poradniach blisko miejsca zamieszkania, a częściowo w domach. W regionach mają powstać centra zdrowia psychicznego (CZP), z których specjaliści będą przyjeżdżać do domu pacjenta. Centra zajmą się leczeniem dziennym, a w przypadku nagłego pogorszenia zdrowia mają oferować doraźną pomoc szpitalną.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.