Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekarze nie chcą się zajmować odpłatnością leków

30 stycznia 2019

Rezygnacja z obowiązku określania na recepcie poziomu refundacji to postulat medyków od lat. Teraz zaproponowali, by z przepisów wykreślić obligujące ich do tego przepisy. Pozostaje jednak pytanie, kto zamiast nich miałby się tym zajmować

Zdjęcie z lekarzy tego obowiązku obiecał minister zdrowia w zeszłorocznym porozumieniu kończącym protest rezydentów. Ma na to czas do końca tego roku, ale jeszcze w 2018 r. miał przedstawić propozycje legislacyjne. Zniecierpliwieni specjaliści sami je opracowali. Z ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 617 ze zm.) proponują usunąć przepisy zobowiązujące ich do określania poziomu odpłatności. Projekt został przekazany ministrowi.

Pozostało 89% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.