Lekarze nauczą się empatii
Choć wiadomo, że komunikacja jest podstawą porozumienia, to jednak medyków nie uczy się, jak rozmawiać z pacjentami. Dlatego młodzi lekarze chcą wprowadzić warsztaty z kompetencji miękkich do programu stażu
Taka propozycja znalazła się w przygotowanej przez ministerialny zespół reformie kształcenia podyplomowego lekarzy. Realizuje ona zapisy zeszłorocznego porozumienia ministra zdrowia ze strajkującymi rezydentami. To właśnie liderzy tego protestu stanęli na czele zespołu powołanego przez resort, ale znaleźli się w nim również m.in. przedstawiciele lekarskiego samorządu oraz środowiska akademickiego. Efekt ich prac został już przekazany ministrowi, teraz będzie analizowany w resorcie przed skierowaniem go do konsultacji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.