Dziennik Gazeta Prawana logo

W szpitalach znikają łóżka

15 stycznia 2019

Samoistna redukcja albo optymalizacja zasobów – tak można określić to, co się dzieje w placówkach po wprowadzeniu opartych na liczbie łóżek norm zatrudnienia pielęgniarek. Dyrektorzy, którzy nie są w stanie zapewnić dodatkowego personelu, likwidują miejsca na oddziałach.

Resort zdrowia zapowiada, że nie będzie się godził na redukcje z powodów kadrowych. Nie ma jednak nic przeciwko likwidowaniu łóżek o niewielkim obłożeniu, więc najczęściej wskazywaną przyczyną redukcji jest zbyt małe ich wykorzystanie. Szefowie placówek nie ukrywają jednak, że głównie chodzi o problemy z personelem.

Pozostało 68% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.