Staż na prowincji – tylko jako uzupełnienie kształcenia
Rezydent mógłby odbywać kilkunastotygodniowy staż w szpitalu powiatowym, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie. Takiego zapisu nie ma w nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, można go jednak wprowadzić do programów specjalizacji
Zapowiedź, że rezydenci mogliby być zobowiązywani do odbywania części szkolenia na prowincji, wywołała sporo emocji w środowisku. Pojawiały się pytania: co z rodziną, z kredytem? Mamy zostawić swoje dotychczasowe życie i przenieść się na drugi koniec Polski? – pytali młodzi lekarze. Z drugiej strony słychać było głosy poparcia – medykom z mniejszych miejscowości łatwiej się będzie kształcić blisko domu, bo teraz to oni często muszą się przenosić – do ośrodków akademickich, gdzie łatwiej o rezydenturę.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.