Dziennik Gazeta Prawana logo

Staż na prowincji – tylko jako uzupełnienie kształcenia

9 stycznia 2019

Rezydent mógłby odbywać kilkunastotygodniowy staż w szpitalu powiatowym, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie. Takiego zapisu nie ma w nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, można go jednak wprowadzić do programów specjalizacji

Zapowiedź, że rezydenci mogliby być zobowiązywani do odbywania części szkolenia na prowincji, wywołała sporo emocji w środowisku. Pojawiały się pytania: co z rodziną, z kredytem? Mamy zostawić swoje dotychczasowe życie i przenieść się na drugi koniec Polski? – pytali młodzi lekarze. Z drugiej strony słychać było głosy poparcia – medykom z mniejszych miejscowości łatwiej się będzie kształcić blisko domu, bo teraz to oni często muszą się przenosić – do ośrodków akademickich, gdzie łatwiej o rezydenturę.

Pozostało 92% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.