Dziennik Gazeta Prawana logo

Polskie sukcesy na olimpiadzie

27 czerwca 2018

Czteroosobowa ekipa polskich artystów, biorąca udział w igrzyskach delfickich, zwanych olimpiadą ludzi kultury, na wyspie Jeju u wybrzeży Korei Południowej, zdobyła aż 3 medale!

W kategorii Produkcja filmu dokumentalnego operator Marcin Buczkowski i reżyser Mariusz Malec wywalczyli srebrne medale, natomiast Hubert Zemler w kategorii Perkusja otrzymał brąz. W organizowanej po raz trzeci delfiadzie wzięło udział 1002 artystów z 46 krajów Międzynarodowa Rada Delficka organizuje igrzyska dla artystów na wzór starożytnych delfiad od 1997 roku. Co cztery lata organizowane są igrzyska dla dorosłych oraz, z przesunięciem o dwa lata, igrzyska dla dzieci i młodzieży do lat 18. Polska jest reprezentowana na delfiadach od samego początku.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.