Dziennik Gazeta Prawana logo

W firmach rośnie liczba stażystów

4 marca 2009

Urzędy pracy kierują coraz więcej bezrobotnych na staże. To efekt zmienionych od 1 lutego przepisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.). Dzięki nowym przepisom, każdy bezrobotny może odbywać staż u pracodawcy (do pół roku). Młode osoby, które nie ukończyły 25 lat, mogą być na stażu nawet do roku. W trakcie stażu bezrobotny otrzyma stypendium szkoleniowe w wysokości 662 zł (120 proc. kwoty zasiłku dla bezrobotnych). W tym czasie nie będzie miał prawa do zasiłku. Do 1 lutego obowiązywały bardziej restrykcyjne przepisy. Staż mogła odbywać tylko osoba bezrobotna, która nie ukończyła 25 lat.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.