Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Społeczeństwo

Internetpelacje

3 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Wczoraj napisaliśmy, że w Polsce przybywa urzędników. Na forum www.gazetaprawna.pl natychmiast zrobiło się gorąco.

"W małych miastach i gminach jest jeszcze gorzej. Zatrudnia się np. człowieka bez kwalifikacji , a potem się go wysyła na kilkudniowe kursy. Ale szczytem wszystkiego jest np. powoływanie instytucji (za państwową kasę) dla dobra ogólnego, pod szyldem właśnie fundacji i stowarzyszeń, a następnie zatrudnianie w nich dzieci, nawet bez matury" - pisze "Emerytka 1000 PLN".

"Wizytator" dodaje: "Nie można zwolnić starych pracowników - panie po 50. roku życia pracy nie znajdą. Ale za to można je trochę popędzić do roboty, bo część z nich to nieroby, bez znajomości komputera itp.".

Z kolei "narzeczony urzędniczki" pisze: "Efektywność pracy to także obrabiana materia. Sejm tworzy przepisy, które są jedną wielką luką wymieszaną z jednym wielkim błędem".

Sprawa ta jest tym bardziej kontrowersyjna, że w krajach UE, nawet tych, które są uznawane za zbiurokratyzowane, urzędników nie przybywa lub jest ich coraz mniej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.