Urzędnicy spróbują samodzielnie wylobbować u posłów podwyżki
Pracownicy administracji rządowej przestali liczyć na wsparcie związków zawodowych. Sami zgłosili się do Sejmu, by wziąć udział w pracach nad ustawą budżetową i odmrożeniem ich płac
Na 120 tys. członków korpusu służby cywilnej na taki tryb walki o swoje pensje zdecydowało się na razie tylko czworo urzędników. Chcą przekonywać posłów do zmiany zatwierdzonego przez Radę Ministrów projektu ustawy w kwestii odmrożenia ich wynagrodzeń. Mają świadomość, że ich głos może nie być wysłuchany, lecz chcą zwrócić uwagę, iż już siódmy rok z rzędu rządowi urzędnicy nie otrzymują podwyżek nawet o wskaźnik inflacji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.