300+ także dla sześciolatka, jeśli zacznie naukę w szkole
Rodzic składa wniosek o przyznanie świadczenia z programu „Dobry start” nie tylko w przypadku dziecka, które nie skończyło jeszcze 18 lat, ale również w imieniu tego pełnoletniego
Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) udzielonej na pytania opiekunów, a związane z nowym świadczeniem na pokrycie kosztów wyprawki szkolnej. W jednym z nich przedstawiona została sytuacja 18-letniej dziewczyny, która we wrześniu rozpocznie naukę w III klasie liceum i niedawno wyszła za mąż. Wątpliwości dotyczą tego, kto w takich okolicznościach ma złożyć wniosek o 300 zł wsparcia. Resort rodziny wyjaśnia, że co do zasady świadczenie z programu „Dobry start” należy się rodzicowi na uczące się dziecko, w tym także to pełnoletnie. Tym samym wniosek powinien być złożony przez rodzica.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.