Wszyscy popracują do 67 lat
Posłowie kolacji rządowej oraz Ruchu Palikota nie zgodzili się, aby nowe zasady przechodzenia na emeryturę nie objęły osób po 50. r.ż.
Posłowie w ekspresowym tempie pracują nad reformą emerytalną. Już jutro Sejm ma przegłosować ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w kształcie przygotowanym przez rząd. Wczorajszy przebieg jej drugiego czytanie dowodzi, że nie ma szans na jakiekolwiek zmiany w zasadach przechodzenia na emerytury, poczynając od 1 stycznia 2013 r. Wszystkie wnioski opozycji - PiS oraz SLD - zostały odrzucone. Na przykład ten przedstawiony przez lewicę, która proponowała wyłączenie z dłuższej pracy osób mających 50 lat i więcej w dniu wejścia w życie reformy. Opozycja wzorowała się w tym przypadku na rozwiązaniach z 1999 roku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.