Kobieta przejmuje ster
Profesor Dorota Pyć, nowa wiceminister transportu, będzie dbać o gospodarkę morską
Morze fascynowało mnie od zawsze - przyznaje nowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. - W dzieciństwie jak magnes przyciągały mnie jego piękno i siła oraz nieprzewidywalność. Dlatego chciałam zostać marynarzem - mówi. Niestety tego marzenia nie udało się jej zrealizować, chociaż w młodości często towarzyszyło jej przekonanie, że będzie wykonywać pracę związaną z morzem. Myślała o studiowaniu oceanografii, o prowadzeniu morskich badań naukowych. Ale pod wpływem nagłego impulsu wybrała studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Poza tym była ona otwarta na rozwój i gotowa na to, co przyniesie życie. - Na uczelni spotkałam wybitnych prawników morskich. Międzynarodowy wymiar i kompleksowość prawa morskiego zainteresowały mnie do tego stopnia, że napisałam z tego zakresu pracę magisterską, doktorat i rozprawę habilitacyjną - podkreśla nowa minister.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.