Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka

Kac po małopolskich wyborach

8 lipca 2024
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

P o wyborach władz w Małop olsce zadowoleni mogą być tylko buntownicy z PiS, bo utrzymali miejsca w zarządzie województwa. Problem mają natomiast i targana wewnętrznym konfliktem partia Kaczyńskiego, i KO wraz z Trzecią Drogą, bo nie potrafiły wykorzystać okazji do przejęcia władzy.

Teoretycznie PiS ma sukces, bo utrzymał zarząd regionu dla swoich ludzi, unikając przy tym przedterminowych wyborów do sejmiku. W praktyce jednak sytuacja w partii daleka jest od świętowania, bo blisko trzymiesięczne targi o obsadę najważniejszych stanowisk w Małopolsce kosztowały ugrupowanie ostry konflikt wewnętrzny.

Już po wyborze na marszałka województwa Łukasza Smółki w proteście przeciwko „nagradzaniu zdrajców” mandat radnej złożyła była kurator oświaty w Małopolsce Barbara Nowak, a w piątek senator Marek Pęk napisał na X o „coraz większym kryzysie przywództwa w PiS”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.