Dziennik Gazeta Prawana logo

Metro w stolicy ruszyło - po 70 latach oczekiwania

27 czerwca 2018

Na razie zaczęło wozić pasażerów z Ursynowa do stacji Politechnika. 12-kilometrową trasę pokonamy w 18 minut. W dni powszednie będzie kursowało co sześć minut, a w świąteczne - co 8. Wagony zostały kupione w Rosji. Ciekawie prezentuje się wystrój poszczególnych stacji. "Politechnika" jest w szarościach, a na "Polu Mokotowskim" są elementy w barwie burgundzkiego wina. Uwagę przykuwają też żyrandole. Władze miasta liczą, że podziemna kolejka obsłuży ok. 8 proc. ruchu pasażerskiego w stolicy. W ramach zachęty stołeczny zarząd transportu wprowadził bilety tranzytowe. Za 80 gr można z jednym biletem pojechać metrem, a potem autobusem. I odwrotnie. Bezpieczeństwa będzie strzegło 200 policjantów, kamery telewizyjne i dyżurny monitoring. Doświadczenia z innych miast pokazują, że metro to ulubione miejsce przestępców różnych specjalności.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.