Pół tysiąca dworców do modernizacji
INWESTYCJE Kolej chce do 2023 r. wydać na odnowienie infrastruktury 4,5 mld zł. Na pierwszy ogień pójdą stacje we wschodniej części kraju
PKP przekazały projekt do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB), a nowy program dworcowy ma zostać zaprezentowany przez rząd w styczniu - dowiedział się DGP. Na razie kolejarze mają zabezpieczone na ten cel 1,7 mld zł (głównie z unijnych programów operacyjnych). Docelowo program ma być wart ok. 4,5 mld zł, ale sprawa finansowania jest dość delikatna. Nieoficjalnie wiadomo, że modernizująca linie kolejowe spółka PKP PLK może nie wydać do 2023 r. unijnych 66 mld zł, bo program inwestycyjny PLK z obecnej perspektywy dopiero raczkuje. Część niewydanych pieniędzy miałaby posłużyć do sfinansowania dworców, ale rząd nie może tego oficjalnie przyznać.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.