Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Edukacja

Bez wzrostu płac polska nauka będzie się starzeć

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Dzisiaj odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu ds. wynagrodzeń na uczelniach, kt ó ry został powołany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W spotkaniu mają wziąć udział przedstawiciele resortu, rektor ó w i pracownik ó w.

- Nasze postulaty zmierzają do podniesienia nakładów na szkolnictwo wyższe oraz wzrostu wynagrodzeń - mówi Janusz Szczerba, prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przypominamy, że związkowcy domagają się zrealizowania przez rząd składanych obietnic - w latach 2019-2021 wynagrodzenia w szkolnictwie wyższym miały wzrosnąć o 30 proc. Tymczasem zwiększyły się jedynie o 7 proc. w 2019 r. i 6 proc. w 2020 r. Dlatego związki domagają się 17-proc. wzrostu pensji w 2022 r. dla wszystkich pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.