Pół miliona pierwszoklasistów pójdzie do szkół w 2014 roku
Problem z przeludnieniem klas mają zwłaszcza młode dzielnice metropolii
Od 2014 r. do szkół ma pójść - zgodnie z najnowszą obietnicą premiera Donalda Tuska - obowiązkowo tylko połowa rocznika 6-latków, czyli 203 tys. dzieci. Choć odsuwa to groźbę "szkolnego tsunami", to jak wynika z naszych wyliczeń, i tak w I klasach będzie więcej dzieci. Od września 2014 r. będzie to ponad 500 tys. maluchów, gdy w tym roku jest to 357 tys. 6- i 7-latków. Od 2014 r. miałoby też wejść ustawowe ograniczenie maksymalnej liczby uczniów na pierwszym etapie edukacji do 25 osób w klasie. Niektóre szkoły boją się, czy dadzą radę.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.