Dziennik Gazeta Prawana logo

Siedmiolatki czeka druga klasa lub dojazdy

30 czerwca 2018

Samorządy będą przekonywać rodziców do wysyłania sześciolatków do szkoły. Jeśli się nie uda, zapowiadają łączenie pierwszych klas z drugimi

To już pewne. Sześciolatki od przyszłego roku szkolnego nie będą musiały chodzić do szkoły. Przy czym co do zasady to rodzice mają ostatecznie zdecydować, czy swoją pociechę pozostawić w przedszkolu, czy wysłać do pierwszej klasy. Wszystko więc wskazuje na to, że w niektórych gminach pierwsze klasy w roku szkolnym 2016/2017 będą puste lub będą liczyć co najwyżej kilkoro uczniów - siedmiolatków, których rodzice w tym roku zdecydowali się na odroczenie obowiązku szkolnego. Z tym nowym wyzwaniem starają się już zmierzyć samorządy. DGP zrobił sondę w gminach i zapytał, jakie planują rozwiązania w tym zakresie.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.