Urlopy jedynie dla garstki akademików
Na uczelniach kilkakrotnie spadła liczba osób korzystających z dodatkowego wolnego. To oznacza oszczędności w budżetach placówek
Coraz mniej nauczycieli akademickich korzysta z urlopów dla poratowania zdrowia oraz naukowych. Przykładowo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) w roku akademickim 2013/2014 z urlopów dla poratowania zdrowia skorzystało 99 pracowników, zaś z naukowych 58. W 2014/2015 liczby te spadły odpowiednio do 80 i 37. Natomiast w bieżącym roku akademickim 2015/2016 uczelnia udzieliła jak dotąd 10 urlopów zdrowotnych i 45 naukowych. Z kolei na Uniwersytecie Wrocławskim osób korzystających z urlopów zdrowotnych było - wedle stanu na 30 września 2013 r. - 55, dwa lata później 38. Znacznie bardziej drastycznie spadła ich liczba na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT). 30 września 2014 r. na urlopie dla poratowania zdrowia przebywało 65 nauczycieli akademickich. - Po 1 października 2014 r. rektor udzielił urlopu dla poratowania zdrowia tylko dziewięciu pracownikom. A dzisiaj przebywa na nich pięciu nauczycieli akademickich - wskazuje Stanisław Heropolitański z ZUT.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.