Dziennik Gazeta Prawana logo

MEN wylewa pedagogów z kąpielą

Eksperci alarmują, że drastycznie może się obniżyć poziom nauczania. Resort edukacji, wprowadzając tylko obowiązkowy tytuł magistra dla nauczycieli, zapomniał, że szkoły wyższe działają w systemie bolońskim

Burzę w środowisku pedagogów i rektorów wywołał pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby do nauczania w szkole były uprawnione osoby z tytułem magistra. Taką zmianę resort zaproponował w nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1264). Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2016 r.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.