Dziennik Gazeta Prawana logo

Tradycja górą. Prawo najlepsze w Krakowie i Warszawie

29 czerwca 2018

Przyszłych prawników kształci coraz więcej uczelni. W naszym zestawieniu zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, a wśród szkół niepublicznych - Uczelnia Łazarskiego

@RY1@i02/2015/122/i02.2015.122.11900010a.802.jpg@RY2@

fot. wojtek górski

Od lewej dr Mieczysław Błoński - dziekan WPiA Uczelni Łazarskiego, prof. dr hab. Roman Budzinowski - dziekan WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Krzysztof Dudek - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, prof. dr hab. Krystyna Chojnicka - dziekan WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Krzysztof Eckhardt - dziekan ZWPiA w Rzeszowie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, prof. dr hab. Krzysztof Rączka - dziekan WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Monika Całkiewicz - prorektor ds. studiów prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego, Jadwiga Sztabińska - redaktor naczelna DGP

ZWYCIĘZCA W KATEGORII UCZELNI PUBLICZNYCH

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

ZWYCIĘZCA W KATEGORII UCZELNI NIEPUBLICZNYCH

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie

W rankingu DGP zwycięża po raz piąty z rzędu. W tym roku uzyskał 103 ze 111 pkt możliwych do zdobycia. Jest liderem pod względem wymogów, jakie się stawia studentom, jakości absolwentów oraz zdawalności na aplikacje.

W porównaniu z ubiegłym rokiem stratę do pierwszego miejsca zmniejszył nieco drugi w naszym zestawieniu WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, który m.in. oferował najlepsze warunki studiowania, bardzo wysoką jakość nauki.

Tuż za UW i po raz pierwszy na podium rankingu DGP znalazł się WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Awans zawdzięcza nie tylko drugiemu miejscu wśród uczelni pod względem zdawalności ubiegłorocznych absolwentów na aplikacje (za UJ), lecz także bardzo dobrym wynikom we wszystkich pozostałych kategoriach rankingowych.

Jest liderem w grupie uczelni niepublicznych. W tym roku uzyskał 86,25 pkt i wyprzedza już 12 z 17 wydziałów prawa uczelni publicznych. Z roku na rok zbliża się więc do najściślejszej czołówki szkół kształcących przyszłych prawników. Zwycięstwo w swojej kategorii zawdzięcza m.in. świetnym wynikom w zakresie warunków kształcenia oraz jakości absolwentów.

Z kolei warszawska Akademia Leona Koźmińskiego, wicelider w zestawieniu uczelni niepublicznych (wyprzedza już sześć wydziałów szkół państwowych), ma najlepszą w gronie tych placówek kadrę.

Trzeci na tej liście Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji w Rzeszowie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu zyskuje na jakości i warunkach nauki. Wszystkie wyróżnione uczelnie niepubliczne osiągnęły zbliżony wynik w zakresie zdawalności na aplikacje.

Łukasz Guza

lukasz.guza@infor.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.