Dziennik Gazeta Prawana logo

Zmarł kolejny górnik ranny w katastrofie

27 czerwca 2018

W szpitalu w Łęcznej zmarł kolejny, czternasty już górnik, ranny w piątkowym wybuchu metanu w kopalni Wujek-Śląsk. Stan zdrowia kolejnego spośród pięciu najciężej poparzonych pogorszył się. Lekarze twierdzą, że jego stan jest krytyczny.

W poniedziałek rozpoczęły się przesłuchania pracowników kopalni Wujek-Śląsk. Inspektorzy nadzoru górniczego przesłuchali pierwszych sześciu górników pracujących w pionie odpowiedzialnym za wentylację chodników i korytarzy w kopalni. - Mają oni wyjaśnić, jakie było rzeczywiste zagrożenie metanowe przed wypadkiem - mówi nam jeden z urzędników Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.