Więcej osób ma obecnie możliwość wstąpienia do Narodowych Sił Rezerwowych
Od 4 października 2010 r. armia uruchomiła tzw. służbę przygotowawczą dla osób, które wcześniej nie służyły w wojsku, a chcą przystąpić do Narodowych Sił Rezerwowych.
Dotychczas wojsko poszukiwało ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) wyłącznie wśród byłych żołnierzy. Do końca roku w ich szeregach ma być 10 tys. ochotników, a docelowo 20 tys. Służba przygotowawcza dla osób, które wcześniej nie służyły w wojsku, rozpoczęła się 4 października. Szkolenie ma być przewidziane tylko dla ochotników do korpusu szeregowych. W przyszłym roku nabór ma też być uruchomiony dla korpusu podoficerów i oficerów. W zależności od korpusu służba ma trwać odpowiednio: cztery, pięć i sześć miesięcy.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.