Policjanci będą się tłumaczyć przed komisją z rozpracowywania dziennikarzy
Czy dziennikarze byli inwigilowani? Zbadanie tego to nowy cel działań posłów z naciskowej komisji śledczej.
Komisja będzie pracować co najmniej do końca roku. Teraz najważniejszy cel sejmowych śledczych to sprawa inwigilacji dziennikarzy. Wcześniej jednak komisja zamyka wątek afery gruntowej i podejrzeń o naciski na prokuraturę i służby w sprawie przecieku z tej afery. We wrześniu posłowie chcą przesłuchać Zbigniewa Ziobrę, a także byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. - A potem bierzemy się za sprawę podsłuchiwania i rozpracowywania dziennikarzy. Tak zdecydowało prezydium komisji. Listę świadków dopiero ustalamy - mówi "DGP" poseł Robert Węgrzyn z PO.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.