Dziennik Gazeta Prawana logo

Niezmotywowana armia rezerwistów

30 czerwca 2018

Wojsko

Żołnierzom z Narodowych Sił Rezerwowych nie podoba się, że dostają tylko 2 tys. zł nagrody po roku służby. Za uczestnictwo w ćwiczeniach i gotowość do walki chcieliby co miesiąc otrzymywać od 501 do 1000 zł netto. Tak zadeklarowało aż 64 proc. rezerwistów przepytanych przez wojsko. Mundurowi pochodzący z dużych miast mają jeszcze większe apetyty - proponują ponad 1,5 tys. zł. Ich żądania jednak nijak się mają do zdobytego przez nich doświadczenia i umiejętności. Sami przyznają, że szkolenia, w których uczestniczą, są na niskim poziomie. Z drugiej strony jednak pracodawcy nieprzychylnie patrzą na dodatkową aktywność pracowników należących do NSR. Z badania wynika, że 30 proc. ankietowanych przez udział w ćwiczeniach ma problemy w pracy. Dwa lata temu ten odsetek wynosił 19 proc.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.